Zaštita osobnih podataka

Svi pojmovi navedeni u ovoj informaciji imaju jednako značenje kao pojmovi korišteni u Uredbi (EU) 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2016. o zaštiti pojedinaca u vezi sa obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka te o stavljanju izvan snage Direktive 95/46/EZ (Tekst značajan za EGP) (SL L 119, 4.5.2016.) i Zakonu o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka ("Narodne novine” broj 42/18)

1. Voditelj obrade prikupljenih osobnih podataka je :

• OSNOVNA ŠKOLA ANTUNA KANIŽLIĆA
  • Adresa: Antuna Kanižlića 2
  • 34000 Požega, Hrvatska
  • OIB:03089519494

2. Kontaktni podaci službenika za zaštitu podataka imenovanog od strane voditelja obrade osobnih podataka glase:

• Službenik za zaštitu osobnih podataka
  • Adresa: Antuna Kanižlića 2
  • 34000 Požega, Hrvatska
  • e-mail: szop@os-akanizlica-pozega.skole.hr

Službenik za zaštitu podataka pri obavljanju svojih zadaća vodi računa o riziku povezanom s postupcima obrade i uzima u obzir prirodu, opseg, kontekst i svrhe obrade, a njegova je odgovornost da se unutar primjenjuju Pravila privatnosti te ostale politike i procedure koje definiraju pravila postupanja prilikom prikupljanja i obrade osobnih podataka ispitanika.

Službenik za zaštitu podataka obavlja najmanje sljedeće zadaće:

• informira i savjetuje voditelja obrade ili izvršitelja obrade te zaposlenike koji obavljaju obradu o njihovim obvezama iz Opće uredbe o zaštiti podataka te drugim odredbama Unije ili države članice o zaštiti podataka;
  • prati poštivanje Opće uredbe o zaštiti podataka te drugih odredaba Unije ili države članice o zaštiti podataka i politika voditelja obrade ili izvršitelja obrade u odnosu na zaštitu osobnih podataka, uključujući raspodjelu odgovornosti, podizanje svijesti i osposobljavanje osoblja koje sudjeluje u postupcima obrade te povezane revizije;
  • pruža savjete u pogledu procjene učinka na zaštitu podataka i praćenje njezina izvršavanja u skladu s člankom 35. Opće uredbe o zaštiti podataka;
  • surađuje s Agencijom za zaštitu osobnih podataka kao nadzornim tijelom;
  • djeluje kao kontaktna točka za nadzorno tijelo o pitanjima u pogledu obrade, što uključuje i prethodno savjetovanje iz članka 36. Opće uredbe o zaštiti podataka te savjetuje, prema potrebi, o svim drugim pitanjima.

MJERE ZAŠTITE

​Kako bi zaštitili osobne podatke koje prikuplja,   OSNOVNA ŠKOLA ANTUNA KANIŽLIĆA provodi odgovarajuće fizičke, tehničke i organizacijske mjere zaštite, uzimajući u obzir prirodu, opseg, kontekst i svrhe obrade, kao i rizike različitih razina vjerojatnosti i ozbiljnosti za prava i slobode ispitanika.

Ažuriramo i testiramo naše sigurnosne tehnologije na trajnoj osnovi i kontinuirano ih unaprjeđujemo. Koristimo se naprednim alatima za zaštitu i sprječavanje curenja podataka, trajno nadziremo kritične sustave unutar grupe, kriptiramo određene osjetljive podatke i štitimo podatke od neovlaštenog uvida, izmjene, gubitka, krađe i bilo koje druge povrede i zloupotrebe podataka.

Svi zaposlenici obvezani su Izjavama o povjerljivosti podataka i angažiramo isključivo partnere s kojima ugovaramo odgovarajuće mjere zaštite.

KOJA SU VAŠA PRAVA I KAKO IH MOŽETE OSTVARITI

• transparentnost
  • pristup podacima
  • pravo na ispravak