Ukupno: 6102016

Erasmus+Street

Naša škola sudjeluje kao  partner u međunarodnom projektu Erasmus+Street

Riječ je o  Erasmus+ projektu : Ključna aktivnost 2: Strateška partnerstva samo za škole.

Nositelji aktivnosti: Renata Marinić, Valentina Čurčić, Jelena Pavlović

Trajanje projekta: 1.9.2017. – 31.8.2020.

Sudionici:

1. Necip Fazil Kisakürek Imam Hatip Ortaokulu, Konya, Turska – nositelj projekta

Škole partneri:

1. Agrupamento de Escolas de Samora Correia, Samora Correia,  Portugal
  2. Osnovna škola Antuna Kanižlića, Požega, Hrvatska
  3. Istituto Comprensivo Statale di San Martino di Lupari, San Martino di Lupari, Italija
  4. IES LAUAIZETA IKASTOLA BHI, Donostia-San Sebastian, Španjolska
  5. Osnovna škola  "Goce Delchev", Prilep, Makedonija

Cilj projekta:         omogućiti učenicima da nauče strani jezik na temelju komunikativnih vještina i

upotreba stranog jezika u svakodnevnom životu (restorani, muzeji, knjižnice, kazališta...)

Veća zainteresiranost učenika za engleski jezik. Povećanje broja mobilnosti nastavnika u državama članicama EU. Povećanje broja partnerskih škola u EU.

Način realizacije aktivnosti:

Mobilnost je jedno putovanje jedne osobe u inozemstvo. Planirano je ukupno 9 mobilnosti naših učitelja u partnerske škole u Europi Sudjelovanje u radionicama u našoj školi i u inozemstvu na engleskom jeziku, vezanim za upotrebu engleskog jezika u svakodnevnom životu. Izrada dokumenata o održanim radionicama. Predstavljanje svoje i upoznavanje tuđih kultura, turističkih znamenitosti, običaja, prehrane. Izrada web stranice projekta.

Vrijednost projekta:

181995.00 € raspodjeljeno među školama partnerima. Iznos se financira od

Agencije za mobilnost i programe EU i namjenjen je isključivo za troškove projekta

Način vrednovanja aktivnosti:

Slanje izvješća o napretku projekta.

Nadzor i evaluacija od nacionalne agencije i Europske komisije.

Nacionalna agencija,Europska komisija, Europski ured za borbu protiv prijevara i Europski revizorski sud imaju pravo na pristup svim dokumentima i podacima o projektu u razdoblju do pet godina od posljednje isplate sredstava.

Način korištenja rezultata vrednovanja aktivnosti:

Veća upotreba stranog jezika u svakodnevnom životu.

Poticanje učenika na redovito učenje engleskog jezika.

Upoznavanje nastavnika sa drugim obrazovnim sustavima.

Intervju s koordinatoricom projekta možete poslušati na linku:

Letak Projekta:

Priloženi dokumenti:
letak.pub

Aktivnosti projekta Erasmus+ Street
Autor: Valentina Čurčić, 21. 3. 2019.

Učenici 6.d razreda uključeni u Erasmus+ projekt naziva Erasmus+ Street danas su proveli aktivnost izvještavanja o vremenskoj prognozi u Požegi.

Vremenska prognoza jedna je od aktivnosti koju smo odradili po programu projekta. Budući da je na radnom sastanku u Portugalu dogovoreno da škole partneri uključene u projekt pošalju izvješće o vremenu u svojim gradovima na prvi dan proljeća, naši su šestaši s veseljem prionuli izvršenju ovoga zadatka. Osmislili su tekst kojim su komentirali današnju vremensku prognozu te ga obogatili pravim malim scenskim prikazom u koji su uključili sunce, oblake i kišu. Da bi sve bilo vjerodostojno, cijelo smo izvješće snimili ispred meteorološke postaje pored požeške Gimnazije te ga podijelili na službenim stranicama Projekta s našim partnerima.