Kanižlićevci pomažu pticama dupljašicama
Autor: Administrator , 3. 1. 2013.

NAJAVLJUJEMO NOVI PROJEKT !!!

bird painted in the style of animation Stock Photo - 5741115CILJ: edukacija učenika o zaštiti ptica dupljašica, ali i drugih ptica

VRIJEME : petak, 11. siječnja 2013. u 10,00 sati

MJESTO: Školska knjižnica i sve učionice u prizemlju škole

POKRETAČ/NOSITELJ / VODITELJ : gospodin Miroslav Berić – roditelj II.a raz.

Učenici II.a razreda, sa svojom učiteljicom Irenom Topalušić

SUDIONICI:

- učenici II.a, III.d     - učiteljice Irena Topalušić i Valentina Mirković

- učenici VI., VII, i VIII. razreda - mladi biolozi, prirodnjaci, izborna

nastava  prirode- učiteljica Danijela Stanić i učitelj Neven Marković

- učenici dodatne nastave engleskog jezika - učiteljica Dunja Šaro Vojvodić

- učenici izborne nastave njemačkog jezika - učiteljica Jasminka Hajpek

-  zainteresirani učenici V. – VIII. razreda za izradu origamia i mobila - učiteljica Elvira Baričevac

- učenici dodatne nastave kemije- učieljica Ana Perić

- Novinarska skupina – učitelj Mario Trupinić

Svi zainteresirani učenici, roditelji i učitelji su DOBRODOŠLI !!!

SPONZORI : tvrtke Spin Valis, Alles i stolarija Rajčan

- Zahvaljujemoheart !!!

VANJSKI SURADNIK: Predrag Livak- nadzornik u Javnoj ustanovi za  upravljanje zaštičenim područjem Požeško-slavonske županije

KREATIVNE RADIONICE:

1.  MLADI GRADITELJI – izraditi 30 kućica za ptice

( voditelji : Neven Marković,prof i  Miroslav Berić, roditelj )

2.  MLADI ORNITOLOZI -  upoznati se s ishranom ptica, vrstama ptica,                     izraditi hranilice za ptice, razvijati ljubav prema prirodi

( voditeljica : Danijela Stanić,prof)

3.  LITERARCI - kreativni sastavci...

( voditeljica: Valentina Mirković, učiteljica)

4.  LIKOVNJACI I GLAZBENJACI

- Slikati, lijepiti…. slagati origami … mobile

-  slušanje: glasanje ptica, upoznati učenike s popijevkama o pticama, slušanje skladbi različitih autora

( voditeljice: Elvira Baričevac, učiteljica i Irena Topalušić,dipl. učiteljica)

5. ENGLEZI-  upoznati učenike s vrstama ptica i običaju promatranja ptica u Engleskoj (Birdwatching)

( voditeljica: Dunja Šaro- Vojvodić,prof)

6. NIJEMCI- Ptice stanarice našeg kraja: vrabac, svraka, divlji golub i siva vrana  (Vögel heimische: Spatz, Elster, Taube, Krähe)

( voditeljica : Jasminka Hajpek,prof )

7. KEMIČARI- kemijska analiza ptičje hrane i vode te pokusi s jajetom. Igra slagalica pomoću kemijskih simbola.

( voditeljica: Ana Perić, prof.)

8.   NOVINARSKA SKUPINA - Prati i izvještava o projektu

( voditelj: Mario Trupinić,prof )

Ovo je samo početna informacija o projektu i

poziv svim učenicima, roditeljima i učiteljima

za podršku, divnu suradnju i još ljepše druženje.

animasi-burung-bird-animation-28.gif

Doviđenja !