Informatičari kod ravnateljice
Autor: Valentina Čurčić, 30. 3. 2017.

Iako je još uvijek izborni predmet, informatika kod učenika naše Škole pobuđuje veliki interes. Osim redovnih stvari koje uče na nastavi, veći učenika još se dodatno, samostalno, bavi informatikom. Stoga nije iznenađujuće što rado sudjeluju na raznim informatičkim natjecanjima i postižu izvrsne rezultate.

Na ovogodišnjem Infokupu, na županijskoj razini natjecanja iz Informatike, u svim su kategorijama osvojili visoka prva tri mjesta. Povodom tog uspjeha primila ih je, zajedno s mentorima Igorom Soldićem i Martinijom Prgomet, u ime ravnateljice nastavnica Klaudija Gašpar, predsjednica Školskog odbora. David Matijanić i Lana Radošić, učenici koji su predstavljali našu Školu i Županiju na Državnom natjecanju, ovoga puta bili su u društvu Krune Lokmera, Erika Hajpeka, Nine Pavić, Vanesse Vinković i Anđelka Prskala koji su također postigli izvrsne rezultate, no nisu se plasirali na državnu razinu natjecanja. Gđa Gašpar čestitala je učenicima na velikom i značajnom uspjehu na području informatike istaknuvši kako je taj uspjeh još veći i značajniji uzmemo li u obzir da su ovi učenici sudjelovali i na drugim natjecanjima na kojima su također postigli značajne rezultate.

Da dječake informatika više zanima, nije ništa posebno ni novo. No u našoj Školi jednak interes za ovaj predmet pokazuju i djevojčice. Na pitanje otkuda toliki interes za informatiku, odgovorila nam je Nina Pavić:

Nina: U petom je razredu nastavnik pozvao Petra na natjecanje. I ja sam htjela ići pa sam se javila, otišla na natjecanje i bilo je odlično.

Vanessa: Ja nisam imala neki određen poticaj. Jednostavno volim informatiku i zanima me to.

Nastavnik Soldić: Oni inače i kroz godinu dolaze na dodatnu nastavu informatike, na ostala informatička natjecanja poput Logo lige. Često su znali doći i subotama, što je znak da ih informatika stvarno zanima.

Radite li kod kuće sami informatiku?

Anđelko: Da, kod kuće isto pokušavamo riješiti neki informatički problem, neki zadataka i tako vježbamo. Uz nastavnikov trud u školi, na nsatavi, radimo i sami kod kuće.

Lana, tko tebi pomaže vježbati kod kuće?

Lana: Jednom mi je došla pomoći teta, a mama mi nekada pomogne oko onog dijela koji ona zna i razumije.

David i Anđelko, budući da završavaju osmi razred, otkrili su nam svoje planove za upis u srednju školu. David želi upisati matematičku gimnaziju, a Anđelko smjer računalnog tehničara. Izvrsni su učenici, stoga vjerujemo da će u svom naumu i uspjeti.