Mali prvašići iz 1.b
Autor: Valentina Čurčić, 3. 11. 2016.

Mali prvašići iz 1.b razreda krenuli su u školu i donijeli smijeh i veselje na naše hodnike i u učionice. Maleni, cvrkutavi, poput vrapčića.

Prve dane smo se upoznavali. Na karticama sa sličicama Pokemona napisali smo njihova imena. Dobili su i papirnate Pokemon lopte koje nam služe za igre. Dobrodošlicu na vratima velikim osmijehom i raširenim rukama poželio im je Pikachu. Napravila ga je vrijedna učiteljica Ivana Šimleša. Kroz igre, pjesme i plesove pamćenje imena je bilo lako. Brzo su se sprijateljili i pokazali da su vrlo osjećajni i spremni pomoći jedni drugima.

Učili su koje knjige pripadaju određenom predmetu, držati pravilno olovke, listati knjige i služiti se njima, crtati različite crte, krugove, likove... Promatrali su sve oko sebe, opisivali usmeno zadane pojmove, uočavali promjene u prirodi, upoznali odnose veće-manje, pravili geometrijska tijela i od njih zajedno izgradili dvorac, modelirali glinom, slikali temperama igru osnovnih boja... Naučili  su pisati prva slova, čitati kraće riječi i rečenice... Igrali su  križić –kružić i Čovječe ne ljuti se. Imali smo i izbore. Za predsjednika je izabran Leon. Izbori su bili zanimljivi jer je u drugom krugu bilo napeto. Tena je dobila samo jedan glas manje. Veselili su se kao i odrasli kada pobijedi kandidat kojega  su birali.

Obilježili smo i Europski tjedan kretanja hodanjem do Sokolovca. Bez teškoća smo stigli do Križa i bili su oduševljeni pogledom na Požegu s visine. Pratitelju iz GSS-a postavljali su zanimljiva pitanja i nasmijali ga svojim komentarima i pričama.

Posjet policajaca bio je pravi doživljaj .Neki su odmah poželjeli biti policajci kada odrastu.

U školskoj knjižnici su upoznali našu knjižničarku Vlastu. Dobili su iskaznice i posudili slikovnice. Izabrali su za gledanje bajku Aladinova čarobna svjetiljka. Naučili su da knjige trebaju čuvati i vratiti kada pročitaju. Upoznali su ravnateljicu i pedagoginju. Bili smo i na zatvaranju Dječjeg tjedna. Plesali su uz vodstvo plesne pedagoginje Ilijane Lončar.

Bili smo svi tužni kada smo čuli da je  Gabrijelu udario auto i da je slomila nogu. Posjetile su ju ravnateljica i učiteljica. Obradadovala nam se i ispričala kako se sve dogodilo. Ona je vrlo vesela i živahna djevojčica i teško joj je što mora mirovati. Sretna je što ima i stariju sestru koja ju uz roditelje mazi i pazi. Prijatelj iz razreda Leon joj dolazi i pokazuje što smo učili u školi. Donijele smo joj i poklone. Čestitke njezinih prijatelja iz razreda su ju posebno razveselile. Ravnateljica joj je pomogla u čitanju poruka i imena u čestitkama. Zahvalila je svima i u naručju sestre nas ispratila. Želimo joj brz oporavak i povratak u školu.

učenici 1.b i njihova učiteljica Svjetlana Ružić