Sudjelovali smo ...
Autor: Administrator , 14. 12. 2011.

Subota...Jutarnji sati...U našoj školi čuju se veseli glasovi učenika koji s ukrasima kreću put gradske tržnice na svoje prodajno mjesto. Vesela grupa ubrzo stiže i s veseljem postavlja štand. Prodaja ukrasa koje su izradili učenici, nastavnici i roditelji može započeti.

Minutu po minutu, sat po sat blagajna se polako punila novcem. Učenici su srdačno pozdravljali prolaznike te ih pozivali da sudjeluju u našoj dobrotvornoj akciji za obitelji naše škole kojima je pomoć potrebna i za udrugu ˝MI˝. Prolaznici su se divili ukrasima te oduševljeno kupovali. Sa štanda naše škole čula se i pjesma naših ljubaznih prodavačica. Dio našega društva veselo nas je podržavao s klizališta.

Brzo je došlo vrijeme polaska a cure su nas razveselile s viješću koliko je novca prikupljeno.

Ovo je mali dio kojim mi, učenici naše škole, nastavnici i djelatnici želimo pomoći ljudima kojima je pomoć za blagdane potrebna. Ovim putem pozivamo i Vas, naše građane i posjetitelje naše web stranice da podržite ovu humanitarnu akciju u vrijeme blagdana i uključite se u nju. Pomoći ćemo drugima, a i mi ćemo biti nagrađeni jer smo učinili nešto lijepo. Zamislite osmjehe ljudi kojima je pomoć potrebna! Zar to nije dovoljno da im pomognemo i za blagdane makar i na kratko vidimo osmijeh na njihovom licu?

Uistinu je dobro činiti dobro, a mi vjerujemo kako će naše dobro osjetiti ljudi kojima je pomoć potrebna.

Sretan Božić i uspješnu Novu 2012.godinu želi Vam vesela družina

Osnovne škole Antuna Kanižlića!!

Sudjelujući u humanitarnoj akciji naše škole osjećala sam se lijepo i korisno, ali sam istovremeno shvatila i važnost toga rada. Učinila sam malu stvar, a nekome će to malo značiti jako puno. Novac koji smo prikupili uljepšat će Božić obiteljima kojima je novac stvarno potreban i donijet će im osmijeh na lica,a nama je to bilo 3 sata rada,koje bi inače potrošili na internet ili gledanje TV-a. Sa svojih 13 godina mislila sam da sam premala da bi pomogla, ali u ova dva dana vidjela sam da nisam i da svatko od nas može pomoći na neki način. Ovim novcem htjela bih da svi Božić dočekaju sretni u svojim toplim domovima, kojim će se širiti miris kolača.

Dorotea Potočnik, 7.c

Divan osjećaj je pomagati drugima i uljepšati Božić onima kojima je pomoć potrebna! Uključite se i Vi u humanitarnu akciju i učinimo zajedno dobro djelo!

Borna Vlašić, 7c.

U subotu 10.12.2011.godine, bili smo na Božićnom sajmu. Osnovna škola Antuna Kanižlića imala je svoj štand. Novce što smo skupili donirali smo u dobrotvorne svrhe udruzi MI. Meni je bilo jako lijepo prodavati učeničke radove, zato što sam znala da taj novac ide u dobrotvorne svrhe, obiteljima kojima je potrebna pomoć. Lijepo sam se zabavila i nadam se da će biti još takvih prilika gdje ću moći pomoći na bilo koji način obiteljima kojima je pomoć stvarno potrebna.

Karla Markulin  5.a