Humanošću i darežljivošću, glazbom, plesom, nadasve toplim srcima pomogli smo "Marijinim obrocima"
Autor: Administrator , 29. 5. 2013.

U ponedjeljak 27. svibnja. u školskom smo dvorištu priveli kraj  projekta pod nazivom "Gladnoj djeci za školski obrok" koji je naša škola pokrenula kako bi pomogla ,,Marijinim obrocima" - međunarodnom pokretu za uspostavljanje projekata prehrane u školama u zajednicama u kojima siromaštvo i glad sprečavaju djecu u stjecanju obrazovanja.

Idejni su začetnici vjeroučiteljica Ana Marija Biršić Glibo i učenik petog razreda Fran Lisec. Nakon gledanja filma o gladnoj djeci Afrike te saznanja da je dovoljno samo 75 kuna za godišnje školovanje jednog afričkog djetete, krenula je ideja koja se pretvorila u skupljanje novca te raznih predmeta namijenjenih humanitarnoj prodaji. Toliko ljudi umire od gladi dok neki bacaju hranu. Cijela misija ovog projekta je to da niti jedno dijete na svijetu ne smije i neće ostati gladno.
Dobrotvorni prilozi  mogu spasiti i promijeniti  mnoge živote na bolje. Dok neka djeca danas žive u bogatstvu, druga idu na spavanje gladni. Najžalosnije je to što na planetu ima dovoljno hrane za svakoga, ali i dalje puno njih umire od gladi. Glad ubija milijune djece svake godine te sprečava njihov rast i njihove snove. Potaknuti tim razlozima organizirali smo sajam rabljenih stvari. Cjelokupni prihod bit će uplaćen na račun ,,Marijinih obroka".

Na samom početku svečanog obilježavanja učenike, nastavnike i drage goste pozdravila je ravnateljica Marija Samardžija. Veliki zbor naše škole pjevao je pjesmu o sreći, koja je ujedno i himna naše škole. Sajam je otvorio gradonačelnik Požege Zdravko Ronko, rekavši kako ćemo danas osjetiti radost – nećemo se osiromašiti donirajući nešto novca, a ipak ćemo se obogatiti. Zajedno možemo spasiti gladnu djecu svijeta, jer kada dajemo od srca dajemo dvostruko. Nahranimo djecu diljem svijeta na mjestu njihova školovanja, neka glad bude najmanji problem na cijelome svijetu, a ne da se zbog gladi umire.

U popodnevnim satima uslijedio je koncert učenika Glazbene škole koji pohađa velik broj upravo naših učenika. Svoj su doprinos dale i požeške mažoretkinje iz Twirling kluba Požega.

,,Zajedno budimo kapljice ljubavi i dobrote koje će nahraniti dijete koje  u ovome trenutku s nadom kuca na vrata ,'Marijinih obroka'".

Helena Majer, 7. a
(NOVINARSKA SKUPINA)