Tehnička radionica u našoj školi tijekom uskrsnih praznika
Autor: Administrator , 19. 4. 2013.

Zanimljivo je kada možemo naučiti nešto više, a da se to ne ocjenjuje. Upravo je to jedna od značajki  tehničke radionice. Hrvatska zajednica tehničke kulture i Hrvatski savez CB klubova, u suradnji s našom školom, organizirale su kreativne tehničke radionice izrade LED čestitke i svjetleće sove.

Radionice su bile namijenjene učenicima osnovnih škola grada Požege. Radionice su se održale 23. ožujka 2013. u OŠ Antuna Kanižlića u Požegi. LED čestitka obasjana je svjetlećom diodom koja osvjetljava motiv graviran na plastičnoj pločici. Svjetleća sova je stolna svjetiljka izrezana od drveta, a oči su joj osvijetljene. Pitali smo nastavnicu Renatu Marinić što misli o tom projektu, a razgovarali smo i učenicima naše škole. Nastavnica Marinić: "Organizirane su dvije. Svjetleću sovu izrađuju oni koji su prošli jednu radionicu, a LED čestitke 3., 5. i 6. razredi. Djeca su zainteresirana, vrlo zadovoljna, žele raditi rukama, vole dolaziti i subotom, a sve što naprave, nose svojim kućama. Puno je djece zainteresirano za tehniku, oduševljeni su te lijepo rade. Radionice se provode besprijekorno."

Učenici su nam rekli kako se nije bilo teško ustati rano ujutro iako su praznici počeli pa smo neke odlučili i pitati.

"Izrađujem LED čestitke. To mi se jako sviđa i rado bih to opet radila jer je jako zabavno i zanimljivo, a ujedno i nešto naučim. Nije mi se bilo teško ustati jer je vrijedilo. Ustala sam se još i ranije nego što je trebalo jer sam bila jako uzbuđena", rekla nam je Anja Vlahović iz 3.b razreda.

"Pravim svjetleću sovu. Radionica je odlična, ponovio bih to još barem sto  puta.Naravno da mi se nije bilo teško ustati, ništa lakše od toga, pogotovo kada znam da ću nešto novo naučiti, za uspomenu mi ostaje ono što sam napravio, a to nije za ocjenu.", Fran Lisec, 5.c razred.
Razgovarali smo i s jednom učenicom uz Osnovne škole "Dobriša Cesarić“. „Jako mi se sviđa radionica, dapače, odlična je. Izrađujem svjetleću sovu,stvarno je zanimljivo, a ono najbolje je što to nosim kući, nadam se da ću ovu sovu čuvati kao jednu uspomenu jer sam se morala prilično rano ustati", rekla je Lara Englman koja je „gostovala“ u našoj školi.

Škola dobila računalo

Ovom su prigodom predstavnici Hrvatskog saveza CB klubova našoj školi poklonili jedno računalo koje je stiglo iz Kraljevice u kojoj se održavaju ljetne CB tehničke radionice. Ravnateljica Marija Samardžija pozdravila je ovaj čin i još jednom pohvalila odličnu suradnju između škole i CB radionice. Tom je prigodom i Đuro Pelcl, ispred požeškog CB radiokluba Sokol, zahvalio ravnateljici na podršci koju škola daje u vodu prostora, ali svakako i organizacije svih zajedničkih aktivnosti.

NOVINARSKA SKUPINA

Helena Majer i Ana Kralj