Ukupno: 6101971

OBAVIJEST O AKCIJI ZELENI KORAK
Autor: Ivana Đimoti Vida, 2. 10. 2020.

Ovim putem pozivamo učenike i roditelje koji nisu u samoizolaciji da se uključe u akciju Zeleni korak, akciju prikupljanja starog papira u hrvatskim osnovnim školama.

Ova akcija  je jedan od načina kako bi naši učenici mogli plemenitošću pomoći svojim prijateljima, djeci naše škole u Liberiji koja čekaju Marijin obrok.

Akcija se provodi uz poštivanje epidemioloških pravila i naši će učenici na siguran način moći sudjelovati u akciji.

PRAVILA SUDJELOVANJA

• Stari papir prikupljamo od 28. 09. 2020. do 11. 10. 2020. godine.
  • Važno je da papir bude čist i bez folija, plastificiranih dodataka, bez lijepljenog i metalnog uveza, bez registratora i korica. Papir je potrebno sortirati po klasi.

Dozvoljen je prikup: udžbenika, školskih knjiga, bilježnica i bijelog uredskog papira, novina, časopisa i kataloga.

Nije dozvoljen prikup: kartona, indigo papira, ugljenog papira, fotografija i foto papira, zauljenog i prljavog papira, gumiranih etiketa, pelena i sl.

• Papir je potrebno sortirati po klasi, svaku klasu papira zasebno.

I klasa: udžbenici, školske knjige, bilježnice ,bijeli uredski papir.

II klasa: novine, časopisi i katalozi.

Papir nije dozvoljeno odlagati u plastičnim vrećicama.

Preporuka je da se sortirani papir veže špagom.

• Vaganje, otkup i preuzimanje staroga papira odvijat će se u razdoblju od 12. 10. 2020. do 26. 10. 2020.

1.

Nagrada „Zeleni korak“ - deset najboljih škola; 5 područnih i 5 matičnih koje sakupe najviše starog papira u svojoj kategoriji dobit će nagradu (prema sustavu bodovanja i nagrađivanja) u obliku donacije školi koju osigurava dm-drogerie markt d.o.o. u iznosu od 10.000 kn. Kako bi sustav bodovanja i nagrađivanja bio pravedan te kako uspjeh pojedine škole ne bi ovisio o broju učenika već isključivo o njihovom angažmanu, jedinica količine sakupljenog materijala izračunat će se tako  da će se ukupna količina sakupljenog materijala po školi podijeliti s ukupnim brojem učenika iste škole.

2.

Nagrada „Najveći zeleni korak“ bit će dodijeljen jednoj školi – neovisno o vrsti škole matična/područna; koja će imati najveći rast količine prikupljenog starog papira u odnosu na 2019. godinu te  će joj biti uručena nagrada (prema sustavu bodovanja i nagrađivanja) u obliku donacije školi koju osigurava dm-drogerie markt d.o.o. u iznosu od 3.500 kn (uplata na žiro račun škole). Kako bi sustav bodovanja i nagrađivanja bio pravedan te kako uspjeh pojedine škole ne bi ovisio o broju učenika već isključivo o njihovom angažmanu, jedinica količine sakupljenog materijala izračunat će se tako  da će se ukupna količina sakupljenog materijala po školi podijeliti s ukupnim brojem učenika iste škole.

3.

Nagrada „Novi zeleni korak“ - bit će dodijeljen jednoj školi – neovisno o vrsti škole matična/područna; koja će sakupiti najviše starog papira među školama koje nisu sudjelovale u akciji Zeleni korak u 2019. godini te  će joj biti uručena nagrada (prema sustavu bodovanja i nagrađivanja) u obliku donacije školi koju osigurava dm-drogerie markt d.o.o. u iznosu od 3.500 kn (uplata na žiro račun škole). Kako bi sustav bodovanja i nagrađivanja bio pravedan te kako uspjeh pojedine škole ne bi ovisio o broju učenika već isključivo o njihovom angažmanu, jedinica količine sakupljenog materijala izračunat će se tako  da će se ukupna količina sakupljenog materijala po školi podijeliti s ukupnim brojem učenika iste škole.

4.

Izlet Zeleni korak - jedan razred učenika osnovne škole koja postigne najbolje rezultate u Akciji  nagradit će se izletom u Hrvatski Nacionalni park i/ili Park prirode. Nagradu osigurava HEP. Organizatori Akcije izbor  učenika/razreda koji će sudjelovati u izletu prepuštaju školama.

Ukoliko naša Škola osvoji novčanu nagradu, cijeli iznos bit će uplaćen na račun Marijinih obroka!

Sigurnost učenika i djelatnika škole i dalje nam je na prvom mjestu. Molimo vas da pazite na sebe i svoje bližnje tijekom aktivnosti prikupljanja i predaje papira i pridržavate se svih preporučenih mjera opreza i zaštite zdravlja.

Sada više nego ikad ovisimo jedni o drugima te su zajedništvo i solidarnost najvažniji - budimo odgovorni i pridržavajmo se svih preporučenih mjera opreza, bez da se zaboravimo posvetiti očuvanju prirode.