Nezaboravne trenutke na putu odrastanja doživjeli smo na kraju 4. razreda u našem Dječjem odmaralištu “Valis Aurea” u Baški na otoku Krku od 8. – 12. lipnja.
Dugo smo se pripremali, radovali, iščekivali odlazak u Bašku; naš prvi samostalni let u život. U tome smo naravno imali potporu naših roditelja i učiteljica. Svjesni smo bili nekih izazova s kojima ćemo se suočiti, ali isto tako smo znali da nas čekaju i oni nepredvidivi. Prvo odvajanje od roditelja na dulje vrijeme, briga o sebi i drugima, stvarima, snalaženje u novim okolnostima, prostoru, vremenu, obvezama, sadržajima, slobodi…
Sve to smo uspješno svladali, uz puno veselja i poneku suzicu, gradeći pri tome životne vještine i znanje, a povrh svega prijateljstvo. Bili smo toliko zaokupljeni novim životnim vidicima da su ponekad izostali pozivi doma, što samo dokazuje kako rastemo u samopouzdanju i odgovornosti za vlastite životne putove.
Hvala našem Gradu na podršci i prilici da iskusimo i učimo kroz stvarnost u lijepom i sigurnom okruženju.
učiteljice: Barica Matijević, Zdenka Matković i Valentina Mirković
tekst: Valentina Mirković









