Državno prvenstvo osnovnih škola u futsalu
Autor: Ksenija Teskač, 2. 4. 2022.

Odličan nastup naših učenika na državnom prvenstvu u futsalu!

Od 30. ožujka do 1. travnja borbu za tron vodile su 23 ekipe djevojčica te 24 ekipe dječaka.
U hotelu Delfin u Poreču dočekani smo u kasnim popodnevnim satima. Slijedila je večera, svečano otvorenje i sastanak voditelja i tehničke komisije oko detalja vezanih za samo natjecanje.
Predsjednik Hrvatskog školskog sportskog saveza Nikola Perković u kongresnoj je dvorani hotela službeno otvorio Državno prvenstvo u futsalu za osnovne škole.
Natjecanje grupe E održalo se u novoj sportskoj dvorani u Novigradu, udaljenm četrdesetak kilometara od samog Poreča, tako da smo se nakon ranog doručka uputili autobusima prema dvorani. Uz učenike naše Škole, u grupi su nas očekivali predstavnici Splitsko-dalmatinske i Primorsko-goranske županije.
Prvo kolo naše grupe otvorili su Malik iz Viškova i Kamen iz Splita gdje su učenici iz Splita, u vrlo neizvjesnoj utakmici do samog kraja, odnijeli pobjedu rezultatom 4:2.
U drugom kolu učenike naše Škole dočekao je Malik iz Viškova. Nakon svega 43 sekunde, odličnom akcijom Lovre Krmpotića, došli smo do prvog gola i vodstva. Tijekom cijele utakmice dominirali smo i bili bolja ekipa, s pregršt šansi za povećanje vodstva. Međutim, nespretno i nesretno tijekom drugog poluvremena primamo dva pogotka i na kraju gubimo utakmicu s 2:1.
Nakon utakmice smo došli do zaključka da nije sve izgubljeno i da uz pobjedu od dva pogotka razlike protiv učenika Kamena još uvijek možemo proći u daljnji krug natjecanja.
U toj smo završnoj utakmici u petoj minuti prvog poluvremena imali dva pogotka prednosti i rezultat koji nas vodi u četvrtfinale. Međutim, kao i u prvoj utakmici, sreća nije bila na našoj strani i protivnici uspijevaju izjednačiti, a potom i prijeći u vodstvo. Utakmica je na kraju završila 6:4 za protivnike. Samim time smo se oprostili s Državnim prvenstvom porazom od Kamena, kasnije će se pokazati - od prvaka Državnog prvenstva.
Za našu su Školu nastupili: Ivo Barić 6.r, Ivan Ušćebrka 7.r, Noa Čarđić 7.r, Matej Škvorc 7.r, Ivan Hećimović 8.r, Roko Raguž 8.r, Lovro Krmpotić 8.r, Lovro Krnjić 8.r, Patrik Dumančić 8.r i Marko Dragišić 8.r.
Ovim  bih se putem želio zahvaliti učenicima na svemu što su pokazali na terenu i izvan terena. Topli, vedri, nasmijani, ali u najtežim trenucima savjesni, odgovorni i požrtvovni do samog kraja. Pokazali su sav svoj talent i trud uložen u godine treniranja, dostojanstveno i ponosno obranili čast naše Škole, ali i lokalne zajednice i klubova iz kojih dolaze.
Dečki, još jednom - skidam vam kapu i naklon do poda!