Ovaj tjedan: 1308
Danas: 102

Za djecu i roditelje

Obrazovanje

Županijsko natjecanje školskih športskih društava osnovnih škola u rukometu za učenike petih i šestih razreda
Autor: Valentina Čurčić, 1. 4. 2019.

U organizaciji Školskog sportskog saveza Požeško-slavonske županije u Pakracu je 29. ožujka 2019. godine održano Županijsko natjecanje školskih športskih društava osnovnih škola u rukometu za učenike petih i šestih razreda. Na županijskom natjecanju, osim našeg Školskog športskog društva "Sokolovac", nastupili su učenici ŠŠD "Šijak" Osnovne škole Vilima Korajca iz Kaptola te kao domaćini učenici ŠŠD "Mladost" iz Pakraca.

Naši učenici su u prvoj utakmici pobijedili učenike ŠŠD "Šijak" iz Kaptola rezultatom 12:10.  Zapaženi su bili Marin Sesar i Patrik Ratmajer koji su odigrali fantastično u napadu i obrani. Tvrtko Janković, Josip Đaković, Roko Raguž te Nikola Raguž pridonijeli su svojom borbenošću u obrani, a Kristijan Zeljko na vratima  s nekoliko sjajnih obrana. Kada smo se rezultatski odvojili, na scenu stupaju mlade snage nižih razreda predvođene Ivanom Ušćebrkom, Paolom Oberanom, Petrom Šimićem, Andreasom Vidom te na vratima sigurnim Leonom Franjetićem  koji su svoju minutažu na terenu znali iskoristiti i priveli utakmicu kraju. U finalnoj utakmici za prvo mjesto u Županiji očekivali su nas domaćini, učenici OŠ braće Radića iz Pakraca. Učenici su ušli u utakmicu vrlo dobro. U prvom poluvremenu smo uspjeli održavati korak s domaćinima, ali protivnička ekipa se u drugom poluvremenu  polagano odvaja na tri gola razlike i pokazuje, uza sav trud i napor u obrani, na kraju nedostižnu prednost. Utakmica je u konačnici završila našim porazom od 15:10. Na taj način su se učenici OŠ braće Radića plasirali na poluzavršno natjecanje Osnovnih škola za učenike petih i šestih razreda koje će se održati u Virovitičko-podravskoj županiji 11. travnja 2019. godine. Čestitamo pobjednicama i želimo im puno uspjeha u sljedećem krugu natjecanja. Našim mladim rukometašima želimo puno uspjeha na natjecanju sljedeće godine, da pokažemo i dokažemo da se možemo popeti na najvišu stepenicu i osvojiti Županijsko natjecanje.

Za ŠŠD "Sokolovac" nastupili su: Kristijan Zeljko (jedan jedinstveni hobotnica Stivi), Josip Đaković (iznad svega dovoljno je reći samo Đaka), Patrik Ratmajer (nenadmašni desni vanjski Zlatan Zlatko Saračević), Nikola Raguž (brzi i pokretni pivot Stojanče), Marin Sesar (radilica i mozak ekipe Cindra), Tvrtko Janković (okretni i spretni Čupko), Roko Raguž (jak ko bik, brz kao vjetar Božidar Jović), Ivan Ušćebrka (sjajan i nebrušeni dijamant Pipe Smajlagić), Paolo Oberan (snažni Igor don´t Vori), Andreas Vido (ništa više nego Renato Sula Sulić), Petar Šimić (sjajni Dule), Leon Franjetić (sitni ali dinamitni Valter brani Sarajevo Matošević). Trener našim dečkima je nastavnik Goran Mlakar.