Intervju - Županijsko natjecanje iz matematike
Autor: Administrator , 22. 3. 2019.

Županijsko natjecanje iz matematike održano je 28. veljače 2019. godine u Osnovnoj školi „Dobriša Cesarić“ u Požegi. Naši učenici uspješno su predstavljali našu Školu i ostvarili izvrsne rezultate uz mentorstvo učiteljice Katarine Gazdović i učitelja Tihomira Kadržabeka.

Mentorica Katarina Gazdović s ponosom ističe da je Lana Radošić veliki borac koja već godinama uspješno sudjeluje na raznim školskim i županijskim natjecanjima. Ravnateljica Škole ponosno pohvaljuje sve natjecatelje, a za učenika Ivana Gerstmana govori da je upravo njoj, dok je mijenjala jedan sat nastavnicu Gazdović na satu matematike, Ivano bio taj koji je pokazao interes i priskočio joj u pomoć te na trenutke preuzeo ulogu nastavnika matematike. Nadalje, pohvaljuje učenika Erika koji uz školske obaveze ima izvannastavni hobi šah kojeg trenira u Slavonskom Brodu.

1. Koliko vas je sudjelovalo na natjecanju iz matematike te gdje se natjecanje održalo?
Natjecanje iz matematike održalo se u Osnovnoj školi "Dobriša Cesarić" 28. veljače. Sudjelovali su učenici osnovnih škola od 5. do 8. razreda te učenici srednjih škola, od 1. do 4. razreda. Na natjecanju 7. razreda bilo je 10-ak učenika. Toliki broj učenika bio je i na natjecanju u drugim kategorijama.

2. Koja ste mjesta  postigli na natjecanju?

Lana: 3. mjesto,
Ivano: 6. mjesto,
Erik: 8. mjesto.

3. Na kojim ste još natjecanjima ove godine sudjelovali?
Erik: Sudjelovat ću još na Županijskim natjecanjima iz biologije i kemije.
Lana: Uz matematiku sudjelovala sam još na Županijskom natjecanju iz informatike i ići ćuna Županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika.

4. Koliko vam je Županijsko natjecanje iz matematike bilo zahtjevnije od školskoga?
Razlika između školskog i županijskog natjecanja nije bila jako izražena, mislimo da su zadatci bili jednake težine.

5. Koliko ste se pripremali za ovo natjecanje te jeste li se više pripremali za školsko ili županijsko natjecanje?
Više smo se pripremali za školsko natjecanje jer smo imali više vremena za pripremu, za razliku od županijskog natjecanja gdje nismo imali toliko vremena pripremiti se.

6. Jesu li pripreme za županijsko natjecanje utjecale na vaše rezultate u školi?
Nisu toliko utjecala na naše rezultate jer je bitna samo dobra organizacija, a i ako se pripremamo za određeno županijsko natjecanje, onda se ne moramo pripremati za test u školi jer smo već pripremljeni za isto gradivo.

7. Koja je za vas pozitivna strana sudjelovanja na županijskom natjecanju?Najzanimljivije nam je kod županijskog natjecanja to što se susrećemo s učenicima s kojima dijelimo isto interesno područje pa je stoga bilo lako pokrenuti komunikaciju i stvoriti nova prijateljstva.

8. Zašto volite matematiku i što mislite, zašto je matematika važna?
Matematika je važna jer je moramo učiti u osnovnoj i srednjoj školi, a možda i na fakultetu. Matematika nas prati tijekom cijeoga života, a zavoljeli smo je jer nam ide.

9. Koju srednju školi biste željeli upisati?
Željeli bismo upisati jednu od gimnazija. Nadamo se da ćemo imati dobar prosjek s kojim ćemo moći upisati željenu srednju školu.

10. Što je za vas poraz na županijskom natjecanju?
Za nas na županijskom natjecanju nije postojao poraz. Već to što smo prošli na Županijsko natjecanje i što smo među najboljima u županiji, shvaćamo kao uspjeh.

Čestitamo našim matematičarima i njihovim mentorima na postignutim odličnim  rezultatima.